Kompozit Rögar Kapağı ve Mazgal Çalınmasına Son

Kompozit Rögar Kapağı ve Mazgal Çalınmasına Son

Kompozit Rögar Kapağı ve Mazgal Çalınmasına Son

Kompozit rögar kapağı ve diğer alt yapı ürünlerinin imalatında kullanılan dökümün yerini kompozit plastik malzemelere bırakması ile rögar kapağı ve mazgal hırsızlığı sona ermiş oldu.

Türkiye'de her yıl binlerce mazgal ve rögar kapağı çalınıyor. Rögar kapakları imalatı dökme demirle yapıldığı için hırsızlar tarafından hurdacılara satılmak üzere çalınıyor. Kompozit rögar kapağı hırsızlığının belediyelere zararı ise yüz binlerce lirayı buluyor. Hırsızlar, rögar kapakları için özel araçları kullanarak kolayca çalabiliyor. Arabalarının zeminine rögar kapağı ve mazgalların geçebileceği kadar delik açan hırsızlar, bu arabaları kapakların üstüne park ederek, kimse görmeden rahatça çıkarıp götürüyor. Belediyeler, bu hırsızları engellemek için rögar kapakları ve mazgalları kilitleyerek sabitlese de hırsızlar buna da bir yöntem buluyor.

Sadece Ankara'da bile yılda ortalama 857 rögar kapağı ve bin 202 mazgal çalınıyor. Alınan tüm tedbirlere rağmen rögar kapakları ve mazgalların çalınması; maddi zararın yanı sıra vatandaşlar bu çukurlara düşerek ciddi şekilde yaralanabiliyor. Ayrıca araçlar da ciddi hasara uğrayabiliyor.

Son yıllarda kompozit rögar kapakları üretiminin yapılmasıyla, kamu hizmetleri, belediyeler ve proje yöneticileri için yeni bir avantaj ve seçenek sağlanmıştır.

Kompozit kapak ve diğer malzemeler günümüzde inşaattan havacılık endüstrisine kadar çok çeşitli uygulamalar için kullanılmaktadır.

Kompozit Rögar Kapağı Avantajları

  • Kompozit rögar kapağı, düşük ağırlığı sayesinde montajı kolay yapılır.
  • Hurda piyasasında satış değerinin olmaması nedeniyle rögar kapağı hırsızlığı sona ermiştir.
  • Doğası gereği korozyona dayanıklı olan kompozit rögar kapağı; kanalizasyon, petrokimya, dizel, buz çözücü çözeltiler ve tuzlu su gibi zorlu koşullarda bile kullanılabilir.
  • Kompozit rögar kapağı üzerine kişiselleştirilmiş bir logo baskısı yapılabilir ve renk özelleştirilebilir .Kompozit rögar kapağı ve polimer ürünlerimizle sektörde uzun yıllara varan deneyimimizle çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

ΜOZ TASARIM